wp-statistics - en to tr translation catalogue (80 entries)

en: Please Enter value!
tr: lütfen bir deger yaziniz!

en: Error! Please Enter all field
tr: Hata! Lütfen tüm alanları doldurun

en: Are you sure?
tr: emin misiniz?

en: Configuration
tr: konfigürasyon

en: Enable Statistics
tr: İstatistik aktive olsun

en: Yes
tr: Evet

en: Statistics are enabled.
tr: İstatistik aktiftir.

en: Statistics are disabled!
tr: İstatistik aktif değildir!

en: General configuration
tr: Genel konfigürasyon

en: Show decimals number
tr: Ondalık sayılar olarak gösterilsin

en: Show number stats with decimal. For examle: 3,500
tr: İstatistik Ondalık sayılar olarak gösterilsin. 3.500 Gibi

en: Show stats in menu bar
tr: istatistikleri Menü barda göster

en: Show stats in admin menu bar
tr: istatistikleri Admin Menü barinda göster

en: Online user check time
tr: Online kisileri Inceleme zamani

en: Each
tr: her

en: Compute min
tr: dakika hesapla

en: Time for the check accurate online user in the site. Default: 5 Minutes
tr: Online kisileri Inceleme zamani.Varsayılan 5 dakikadır

en: Increase value of the total hits
tr: Toplam hite miktarını artırın

en: Done
tr: yapılmış

en: Your total visit sum with this value
tr: toplam hit bu miktarla toplanacak

en: Reduction value of the total hits
tr: toplam hiten azalt

en: Your total visit minus with this value
tr: toplam hit bu miktardan eksilecek

en: Number item for show Statistics
tr: Istatistiklerini görüntülemek için öğe sayısı

en: Default 5
tr: Varsayılan 5

en: Number for submit item in Database and show that
tr: öğe göndermek sayısı database icin

en: Live Statistics configuration
tr: Canlı İstatistik konfigürasyonu

en: Database check time
tr: zamanda , database kontrol edilsin

en: Minute updates
tr: dakikada güncelleme

en: Recommended
tr: tavsiye ediliyor

en: Due to pressure on the server, Be set up on time. Default 1 min.
tr: Sunucu üzerinde baskı nedeniyle yuksek zaman önerilmektedir.Varsayılan olarak 1 dakikadır.

en: Pagerank configuration
tr: PageRank konfigürasyon

en: Your url for Google pagerank check
tr: Google sıralaması için Adresiniz

en: If this input is empty, The website url uses
tr: Bu alan boş ise, sitenin adresini kullanır

en: Your url for Alexa pagerank check
tr: Alexa Rating Adresiniz

en: About plugin
tr: plugin  hakkında

en: Plugin Version
tr: Plugin Versionu

en: Free!
tr: Bedava!

en: Get Premium version
tr: Professional Edition alın

en: This plugin created by
tr: plugini yazan

en: from
tr: itibaren

en: group
tr: grup

en: Plugin translators
tr: plugin tercümanlari

en: Language
tr: Dil

en: by
tr: tarafından

en: for translate language files. please send files for
tr: lutfen çevrilmiş dosyalari karşidaki e-postaya Gönderin

en: Show Functions
tr: Fonksiyonlari göster

en: Report Problem
tr: Problem bildir

en: User Online
tr: Online

en: Today Visit
tr: Bu gun

en: Yesterday visit
tr: Dun

en: Week Visit
tr: Bu hafta

en: Month Visit
tr: Bu Ay

en: Years Visit
tr: Bu yil

en: Total Visit
tr: Toplam Hit

en: Search Engine reffered
tr: Arama Motorundan girenler

en: Total Posts
tr: Toplam postlar

en: Total Pages
tr: Toplam sayfalar

en: Total Comments
tr: Toplam yorumlar

en: Total Spams
tr: Toplam spamler

en: Total Users
tr: Toplam Kullanıcılar

en: Last Post Date
tr: son güncelleme tarihi

en: Average Posts
tr: Ortalama postlar

en: Average Comments
tr: Ortalama yorumlar

en: Average Users
tr: Ortalama kullanıcılar

en: Total Feedburner Subscribe
tr: Feedburner abone sayısı

en: Hide
tr: gizli

en: Your Name
tr: isminiz

en: Description Problem
tr: sorun

en: Send Problem
tr: Problemi gonder

en: Unistall plugin
tr: plugini kaldir

en: Delete all data, including tables and plugin options
tr: pluginin tum opsiyonlarin database den Temizle

en: Uninstall
tr: Kaldir

en: Update
tr: Güncelleme

en: Stats weblog
tr: site İstatistikleri

en: Name
tr: Ad

en: Items
tr: Öğeler

en: Select type of search engine
tr: Arama motoru türü seçin

en: All
tr: hepsi

en: Type date for last update
tr: Son güncelleme tarihini yazıniz

en: Persian
tr: English
